Zažijte Velikonoce na Kačině

Dobrý den,

již tento víkend začíná velikonoční program na zámku Kačina. Těšit se můžete na tradiční výzdobu či velikonoční prohlídky zámku. Připraveny jsou také Velikonoční hry v zámeckém parku, při kterých se určitě nudit nebudete.

Velikonoce patří k nejvýznamnějším církevním svátkům. Váže se k nim celá řada tradic. Zejména pomlázka, koleda nebo barvení vajec, patří k těm, které si nenechají ujít i lidé nevěřící.

Velikonoce na zámku Kačina v letošním roce zpestří rodinná hra v parku a výstava tradičních velikonočních symbolů. O těch se návštěvníci dozví při prohlídce zámeckých interiérů. Bude možné vidět některé předměty ze sbírek NZM (např. řehtačky) a poslechnout si zajímavosti o velikonočních pokrmech a tradicích. Během prohlídky si návštěvníci poslechnou, jak Velikonoce na Kačině trávila rodina Chotků.

Lákadlem pro rodiny s dětmi bude rodinná hra – Hledání obřích vajíček, do které se mohou zapojit všechny věkové kategorie. Na hlavním vchodě zámku bude k vyzvednutí mapka s plánkem umístění vajec v parku. Do mapky si zaznamenají jména nebo obrázky vajec, která naleznou při procházce. Pokud najdou všechny, mohou si dojít do pokladny zámku pro sladkou odměnu. Po loňském nadšení návštěvníků z hledání vajec jsme venkovní hru rozšířili o KAČINSKOU VELIKONOČNÍ STEZKU, která bude také umístěna v parku. Obě hry jsou nenáročné, stačí k nim jen dobrá nálada a tužka na psaní.

Otevřeno máme:

23. – 24. 3. 2024, 28.3. – 1.4. 2024, 6.4. – 7.4. 2024, vždy 10 – 17 hodin.