Koncert Anety Langerové na zámku Kačina

Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na koncert Anety Langerové, který se uskuteční 6. srpna 2022 v krásné prostředí zámku Kačina. Jsme velmi potěšeni, že si zlatá slavice Aneta Langerová vybrala pro svůj koncert Kačinu. Spojí se tak krásná příroda, jedinečná architektura a kouzelný hlas zpěvačky.

Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Následovat Anetu do světa dvou sluncí znamená zaposlouchat se do tónů hudebního časoprostoru duše. Vnímavý pozorovatel v každém z nás se může vydat na cestu fantazie a setkat se s odvážnými alkami, vědomým stromem, příběhy Marie, Bílého Dne či Antonína. Společně se vyšplháme na vysokou horu, odkud na obloze uvidíme táhnout obrazy snů toužícího netopýra, boj větrných mlýnů, bouři ve sklenicích vody, ale také tkáně lesů a řek divokých. Někteří z nás snad pocítí závrať z toho, Jak krásné je být milován, z pokorného ptačího tance anebo z pocitu, že život v absolutním míru máme na dosah.

Album Dvě slunce vyšlo na podzim 2020 a nyní přichází rozzářit i vás. Zaposlouchat se do nových příběhů budou moci všichni fanoušci přímo pod širým nebem.

Myslíme také na rodiny s dětmi. Máme pro ně připravené zvýhodněné vstupné. Jedinečný zážitek si tam mohou užít po boku svých blízkých.

V příloze zasílám plakát. Další informace naleznete také na našem webu www.nzm.cz/kacina. Budeme rádi, když koncert zveřejníte.

Přeji Vám krásné léto a brzy se na Vás na Kačině těšíme.

S pozdravem

Lucie Bednárková

marketing NZM Kačina

Advent na zámku Kačina

Druhý adventní víkend na Kačině otevře v sobotu vánočně naladěný Duch Rudy. Neděle bude patřit oživeným prohlídkám vyzdobených chotkovských interiérů, vánočním zvykům, tradicím, řemeslům a tvořivým dílnám. Chybět nebude ani čert, anděl a Mikuláš.

V jedinečných prostorech zámeckých sklepů bude návštěvníky čekat doprovodný program k expozicím – plný vánočních aktivit a ručních výrobků. Sami si budou moci vyzkoušet některé adventní zvyky nebo si vlastnoručně vyrobit vánoční dárek či dekoraci. Chybět nebude ani tradiční Výstava betlémů a výstava Zimní příběh, tento rok věnovaná dobovému šlechtickému stolování.

Malí návštěvníci si mohou připravit básničku, tanec či písničku, kdyby náhodou potkali na zámeckém nádvoří Mikuláše s čertem a andělem, a zároveň se všichni mohou těšit na vánočně laděné, oživené kostýmované prohlídky chotkovských interiérů. Adventní náladu doplní vánoční divadelní představení Klubu mladých přátel divadla.

Přijďte načerpat sváteční atmosféru a odpočinout si v předvánočním shonu. Letošní Advent na zámku přinese program i v dalších adventních víkendech, kdy bude vánočně vyzdobený zámek návštěvníkům také otevřen,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Adventní prohlídky zámku budou dále pokračovat ve dnech 11.–12. prosince, 18.–19. prosince a 26.–27. prosince, kdy budou návštěvníkům k dispozici všechny zámecké okruhy a aktuální výstavy. Prosincovou otevírací dobu zámku mohou návštěvníci sledovat na webových stránkách muzea.

Cyklus výstav Zimní příběh se bude tentokrát věnovat stravováním šlechty v 18. a 19. století. Chybět nebude ani štědrovečerní menu rodu Chotků – stavitelů zámku Kačina. Návštěvníci si budou také moci prohlédnout novoročenky z konce 19. a 1. poloviny 20. století. Výstava Betlémy na zámku a v podzámčí přiblíží příběhy rodinných betlémů z vybraných oblastí Čech a Moravy. Výstavy lze navštívit od 5. do 31. prosince v rámci otevírací doby zámku.