Zapomenutá řemesla na Kačině

V sobotu 29. července čekají na návštěvníky areálu Kačina ukázky řemesel a předení, řemeslný trh, povídání o bylinkách se zámeckým zahradníkem, dílničky pro děti nebo výstava Řemesla našich předků. Akce nazvaná Kočovná a jiná zapomenutá řemesla – Přadleny na Kačině se koná od 9 do 17 hodin.
230719 NZM Kačina Zapomenutá řemesla

Noční Kačina

Dobrý den,
zažít Kačinu v noci je vždy zážitek. Tuto sobotu se na zámku odehrává NočníKačina. Jedná se o akci plnou zážitků. Pro děti jsou připraveny různé stezky, živí netopýři. Dospělí návštěvníci jistě ocení divadelní představení a zajímavou audiovizuální show, která bude promítána na fasádu zámku.
Děti, které přijdou v kostýmu netopýra mají vstupné zdarma.
Další informace naleznete v příloze.
Za případné sdílení či vyhlášení rozhlasem moc děkujem.
Hezký den z Kačiny.

Květnové akce na zámku Kačina

  • Exkluzivní VIP prohlídka s ředitelem – Tajemství Kačiny 

    18. května 2023 od 16 hodin 

V rámci Mezinárodního dne muzeí a dvousetletého výročí Kačiny nabízíme speciální prohlídku: Tajemství Kačiny. Ta se uskuteční dne 18. 5. 2023 od 16:00 a povede ji ředitel NZM Kačina PhDr. Pavel Douša, Ph.D. 

Účastníci této exkluzivní prohlídky se budou moci podívat na nepřístupná místa, nahlédnout do knih Chotkovské knihovny a v rámci speciálního pohoštění se dozví o tajemstvích, které Kačina skrývá. Vstupenky jsou na rozdíl od délky prohlídky omezeny. 

NočníKačina 

Sobota 27.5.2023 19–23 hodin

  • Vstupte do světa tajemných nočních tvorů  

  • Audiovizuální projekce na zámku Kačina Netopýří noc 

  • Živé netopýry a povídání o nich nám představí ZO ČSOP Nyctalus- Netopýři v kapli

  • Stezka za hledáním kačinských strašidel 

  • Zámecká oranžerie v noci 

  • Divadení představení PoŠum

  • Prohlídky interiérů

Pozvánka na Kačinu

Dobrý den,
ráda bych Vás pozvala na zámek Kačina na akce Velikonoce na Kačině a Kačinu dokořán.

Tematické prohlídky s průvodcem, rodinná hra i výstava tradičních symbolů, to je letošní program Velikonoc na Kačině.  Začínají již 6. dubna, na sobotu 15. dubna je připravena speciální prohlídková akce Kačina dokořán, která je zaměřena za krásu zámeckých interiérů.

Velikonoční prohlídky probíhají v termínech 6.–10. dubna a 15.–16. dubna od 9 do 17 hodin. V exteriéru zámku je připravena rodinná hra Hledání obřích vajíček. 

Krásu zámeckých interiérů poodkryje v sobotu 15. dubna akce Kačina dokořán. Během třech rozšířených prohlídek návštěvníci zavítají do míst, která nejsou běžně přístupná. S odborníky poodhalí taje zámeckých interiérů.

Rozšířené speciální prohlídky je možné navštívit v časech 10:00–11:30, 13:00–14:30, 15:00–16:30 hodin Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit on-line i na místě. Kapacita prohlídek je omezená. 

V příloze zasílám podrobnější informace. Za případné zveřejnění či vyvěšení plakátu budeme moc rádi.

Hezký den z Kačiny

Lucie Bednárková
230404 NZM Kačina Velikonoce (1)

Vánoční koncert Věnovanka

Dobrý den,

zasíláme Vám pozvánku na vánoční koncert DH Věnovanka, který se koná dne 11.12.2022 od 16 hodin na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi.
Prosíme Vás o zveřejnění naší pozvánky na Vašich webových stránkách, facebooku, v tisku, rozhlase….atp. po zveřejnění a zaslání odkazu nebo fotky, Vám poštou v případě zájmu zašleme 2 ks vstupenek zdarma. (platí pro 5 nejrychlejších)
Vstupenky na akci je možné si rezervovat zde: Vánoční koncert Věnovanka
Dále Vám nabízíme vystoupení naší dechovky v roce 2023 a to na májích , masopustech, oslavách měst a obcí, dožínkách…atp. Více informací naleznete na www.venovanka.cz
Děkujeme za tým DH Věnovanka

Advent na Kačině s příchutí tradic a jitrnic

Dobrý den,
druhá adventní neděle na Kačině bude patřit vánočním zvykům, tradicím a řemeslům. Nebudou chybět ani oživené prohlídky vyzdobených Chotkovských interiérů, vánočně naladěný duch Rudolf nebo Mikuláš s čertem a anděli.

V jedinečných prostorech zámeckých sklepů bude návštěvníky čekat adventní trh plný vánočních lákadel a ručních výrobků. V tvořivých dílnách si naopak budete moci sami vyzkoušet některé známé i méně známé adventní zvyky nebo si vlastnoručně vyrobit vánoční dárek či dekoraci.Určitě nevynechejte andělskou dílničku či koncert dětského sboru Palášek v Chotkovské knihovně.

Nanádvoří zámku budou na návštěvníkyčekat různé slané i sladké dobroty a nebude chybět ani klasický vánoční punč či svařák na zahřátí. Zároveň mohou děti využít naši kačinskou pobočku Ježíškovi poštya poslat tak svůj dopis s přáním nebo přinést vánočně laděný malovaný kamínek, který umístí k ostatním na kolonádu před hlavní vstup zámku, aby vítali celýprosinec ostatní návštěvníky.

Adventní náladu doplní vánoční výzdoba zámeckého parku a zámku nebo pravé zabíjačkové hody v areálu kočárovny. Zůstat s námi můžete až do rozsvícení druhé adventní svíce za přítomnosti rodiny Chotků a doprovodu koled v podání dětského sboru. Celý program druhé adventní neděle zakončí Vánoční koncert Markéty Fassati v tanečním sále.

Přijďte načerpat vánoční atmosféru na Kačinu, rádi Vás uvidíme.

Za sdílení a vyhlášení místním rozhlasem budeme moc rádi a předem za vše děkujeme.

Hezký den

Lucie Bednárková

marketing NZM Kačina