Dobrý den,
rádi bychom Vás touto cestou pozvali na koncert Rotterdamského studentského symfonického orchestru, který pro Vás vystoupí zcela zdarma 16.07.2024 od 15:30. Koncert se koná na zámeckých schodech.  V romantickém prostředí zámeckého parku s kulisou klasicistního zámku zazní hudba známých českých skladatelů, jako je Bedřich Smetana nebo Antonín Dvořák.
Za pozvání také stojí akce, která se snaží připomenout dnes již zapomenutá řemesla. Poslední červencovou sobotu se tu koná akce Zapomenutá řemesla. Sjedou se k nám přadleny a řemeslníci z různých koutů naší domoviny. Návštěvníci mohou řemeslníky sledovat při práci a některé činnosti si mohou i vyzkoušet.
Kačinské léto je plné různých pohádek, koncertů, divadel, speciálních prohlídek i akcí. Jejich výčet je velký, v příloze naleznete podrobnější informace. Pak už jen stačí si z pestré nabídky vybrat a zavítat na náš zámek.
Děkujeme Vám za přízeň. Přejeme Vám krásné léto.
S pozdravem
Lucie Bednárková
marketing NZM Kačina

Výlet do Rodinného pivovaru Bernard

Vážená paní,

vážený pane,

dovolte, abych Vám dala tip na akci, výlet, který byste mohli ocenit Vy i vaši spoluobčané a kolegové.

Otevřeli jsme Návštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard. Jako jedni z mála vás vezmeme do reálného provozu pivovaru, působivým způsobem přiblížíme náš příběh, projdete si atraktivní expozici, ochutnáte u nás čerstvé, perfektně ošetřené pivo a k němu něco z pivovarské kuchyně. Jako bonus můžete vystoupat na rozhlednu vybudovanou kolem funkčního komína pivovaru. Dobře se pobavíte a spoustu užitečných věcí se dozvíte i při škole čepování piva. Rádi Vám připravíme program na míru.

Můžeme být výchozím bodem vašich dalších výletů, ať už se vydáte poznávat naše město Humpolec, zřícenu hradu Orlík, nedalekou Haškovu Lipnici nebo další atraktivní místa a půvabná zákoutí Kraje Vysočina.

Najdete nás v Humpolci, uprostřed republiky, na půli cesty mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1.

Přijeďte se podívat, jak vaříme pivo v Rodinném pivovaru Bernard. Jdeme vlastní cestou.

Veškeré dotazy s Vámi ráda vyřídím na níže uvedených kontaktech.

Hezký den a dej Bůh štěstí!

Marie Beranová

koordinátorka akcí

Rodinný pivovar BERNARD

Návštěvnické centrum

Jihlavská 1820 | 396 01 Humpolec
mobil: +420 705 856 403 | e-mail: marie.beranova@bernard.cz
web: www.navstivtebernard.cz | FB: www.facebook.com/NavstevnickeCentrumBernard

NC_Bernard_info_ letak

Koncert Prague Summer Nights a písničkář Michal Horák pro charitu

Vážení a milí příznivci a podporovatelé kutnohorské charity.
Prázdninový čas a letní dovolené se blíží stejně jako konec června a vysvědčení našich ratolestí. Rádi bychom Vás tento čtvrtek pozvali ještě na jeden koncert, který je jediným koncertem festivalu Prague Summer Nights v Kutné Hoře. Uskuteční se 27. června v sedlecké katedrále. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek podpoří naši Občanskou poradnu, na kterou se obrací stále více jednotlivců z Kutné Hory a okolí.
Kutnohorská charita slaví v letošním roce 30 let od svého vzniku. 30 let pomáháme lidem, 30 let vytváříme společenství. Na podzim proběhnou v měsíci září a říjnu naše oslavy, o kterých Vás budeme ještě informovat.
Ale na jeden koncert bychom rádi upozornili dopředu. 27. září v refektáři Philip Morris ČR Vás zveme na koncert píničkáře Michala Horáka pro charitu. Koncert je benefiční a je součástí koncertního turné Michala Horáka. Na tento koncert je možné zakoupit již teď vstupenky v IC na Palackého náměstí – Sankturinovský dům. Výtěžek podpoří naše Dobrovolnické centrum.

Pozvánka na XL. Slavnosti lesního rohu 2024

Vážení spoluobčané, přijměte srdečné pozvání nejen na jedinečné vystoupení jednoho z nejlepších českých hornistů, který odložil turné po Japonsku, aby mohl koncertovat na našich jubilejních 40. Slavnostech lesního rohu, Radka Baboráka. 22. června 2024 si proto zarezervujte místo v kalendáři a nenechte si ujít skvělý den, neboť nás čeká v rámci 40. Slavností lesního rohu krásný koncertní program, slavnostní mše, křest knihy Žehušice včera a dnes, prohlídka obory i představení žijícího potomka našeho světově proslulého rodáka J.V. Sticha – Punta.

S pozdravem

Gabriela Vondrysová

účetní městyse Žehušice

účetní MŠ Žehušice

Pozvánka na Kačinské hry

Dobrý den,
ráda bych Vás pozvala na Kačinské hry, které se konají v sobotu 11.5. v areálu zámku Kačina.
Přijďte si vyzkoušet dobové i moderní hry, pobavit se při vystoupeních či si nakoupit na tržišti.
Akce je pro všechny věkové kategorie, ale jistě si ji nejvíce užijí děti. Bližší informace naleznete v příloze.
Přeji Vám příjemný den.
S pozdravem
marketing NZM Kačina

Noc v chotkovské knihovně

Chotkovská zámecká knihovna po roce opět otevírá své unikátní interiéry i v noci. Návštěvníci nahlédnou do zámeckého života 2. poloviny 19. století skrze deníkové záznamy hraběte Arnošta Chotka či dobové fotografie a historické mapy.

Zažijte Velikonoce na Kačině

Dobrý den,

již tento víkend začíná velikonoční program na zámku Kačina. Těšit se můžete na tradiční výzdobu či velikonoční prohlídky zámku. Připraveny jsou také Velikonoční hry v zámeckém parku, při kterých se určitě nudit nebudete.

Velikonoce patří k nejvýznamnějším církevním svátkům. Váže se k nim celá řada tradic. Zejména pomlázka, koleda nebo barvení vajec, patří k těm, které si nenechají ujít i lidé nevěřící.

Velikonoce na zámku Kačina v letošním roce zpestří rodinná hra v parku a výstava tradičních velikonočních symbolů. O těch se návštěvníci dozví při prohlídce zámeckých interiérů. Bude možné vidět některé předměty ze sbírek NZM (např. řehtačky) a poslechnout si zajímavosti o velikonočních pokrmech a tradicích. Během prohlídky si návštěvníci poslechnou, jak Velikonoce na Kačině trávila rodina Chotků.

Lákadlem pro rodiny s dětmi bude rodinná hra – Hledání obřích vajíček, do které se mohou zapojit všechny věkové kategorie. Na hlavním vchodě zámku bude k vyzvednutí mapka s plánkem umístění vajec v parku. Do mapky si zaznamenají jména nebo obrázky vajec, která naleznou při procházce. Pokud najdou všechny, mohou si dojít do pokladny zámku pro sladkou odměnu. Po loňském nadšení návštěvníků z hledání vajec jsme venkovní hru rozšířili o KAČINSKOU VELIKONOČNÍ STEZKU, která bude také umístěna v parku. Obě hry jsou nenáročné, stačí k nim jen dobrá nálada a tužka na psaní.

Otevřeno máme:

23. – 24. 3. 2024, 28.3. – 1.4. 2024, 6.4. – 7.4. 2024, vždy 10 – 17 hodin.

Ples Mikroregionu Čáslavsko 1. 3. 2024

Dobrý den všem,

mikroregion opět pořádá ples, a to v pátek 1. března 2024.
Pro obce nabízíme možnost rezervace stolů za zvýhodněnou cenu – rezervace celého stolu o 12 místech za cenu 10 míst, tj. 3.500 Kč. Platba je možná na fakturu.
V případě zájmu o rezervaci stolu se prosím ozvěte nejpozději do 9. 2. 2024. 
Uvítáme také zveřejnění plakátu ve Vaší obci.