Integrace veřejné dopravy od 12.6.2022 – Čáslavsko

Kompletní informace (finální jízdní řády, mapy linkového vedení, schémata měst a přestupních uzlů, údaje o jízdném v systému PID) jsou pro Vás i cestující k dispozici na webové stránce dopravního systému PID: Úvodní stránka | Pražská integrovaná doprava (pid.cz) ,

konkrétně na odkaze:

Integrace veřejné dopravy na Čáslavsku od 12. 6. 2022 | Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

Přehled změn, linkové vedení:

https://pid.cz/wp-content/uploads/ke-stazeni/tiskoviny/2022/DL_Caslavsko_TISK.pdf

Jízdní řády platné od 12.6.2022:

Zastávkový jízdní řád směr Čáslav, aut.st. 784_(7213_2)Tc

Zastávkový jízdní řád směr Kutná Hora, Žižkov, Fučíkova 784_(7213_1)Zc

Linkový jízdní řád 784_linka

Jízdní řády bude  rovněž možné vyhledat ve vyhledávačích spojení PID Lítačka a IDOS.

 

Dovolujeme si Vás v této souvislosti upozornit, že od 12. 6. 2022 dochází ke zrušení bezplatné přepravy pro seniory nad 70 let v autobusech a sjednocení podmínek pro tuto věkovou kategorii v autobusech a vlacích PID. Senioři nad 70 let budou nově platit poloviční jízdné, tedy stejně jako nyní senioři od 65 let, viz:

Změna Tarifu PID ve Středočeském kraji od 12. 6. 2022 | Pražská integrovaná doprava

 

TARIF A JÍZDNÍ ŘÁDY

Na všech linkách PID platí pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka:

·         díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění

·         cena každé jízdenky se odvíjí od počtu projetých pásem a délky trvání cesty

·         každé pásmo se počítá pouze jednou, pokud tedy pojedete například z pásma 7 přes pásmo 8 zpět do pásma 7, počítají    se pouze dvě pásma

·         rozmístění obcí do pásem PID je uvedeno u každé zastávky v jízdním řádu. Kromě pásmové platnosti také cenu ovlivňuje čas, po který cestujete, pokud byste například cestovali 3 hodiny v rámci dvou pásem, nestačí základní jízdenka pro dvě pásma, která platí po dobu 15, respektive 30 minut, ale musíte si pořídit jízdenku, která platí po dobu 180 minut (a také tedy 7 pásem)

·         na veškeré jízdenky PID lze neomezeně přestupovat

·         speciální případ tvoří linky, které přejíždí hranici krajů; cestující, kteří pojedou pouze po území Pardubického kraje linkou 710, budou odbaveni pouze dle tarifu IREDO. V případě cestování přes hranici kraje si tarif volí cestující dle územního přesahu platnosti.

·         na ostatních mezikrajských linkách platí tarifní přesahy v celé délce linek, tj. cestující si může zvolit, dle kterého tarifního systému bude chtít být odbaven v jakékoliv relaci těchto linek. V případě, že cestující bude pokračovat dále po Středočeském kraji, je výhodnější odbavit se dle tarifu PID, při pokračování dále po území Pardubického kraje tarif IREDO a v případě Vysočiny tarif VDV.